Sıkça Sorulan Sorular

Bazı oyuncular baş dönmesi ya da mide bulantısı yaşayabilirler. Bu, hareketten kaynaklanan bir rahatsızlıktır. Biz oyunumuzda harekete dayalı bu rahatsızlıkları engellemek için elimizden geleni yaptık. Eğer ileri derecede araba tutması yaşayan biriyseniz ondan daha az düzeyde bir rahatsızlık yaşama ihtimaliniz olabilir.
Bulmacalar 12 yaş altı kişiler için çok zor olabilir. Bu nedenle yaş sınırını 12 olarak belirledik. Oyunda ayrıca az da olsa silahla ateş etme ve kan sahnesi var.
Gamemaster’ımız size ipucu vermek için bekliyor olacak. Tüm bulmacaların çözülebilir düzeyde ve uygulanabilir olduğu defalarca kontrol edilmiştir. Fakat bulmacalarımız basit değil. Eğer bulmacaları zamanında çözemezseniz, talep etmeniz durumunda size ipuçları verebilir ya da çözüm yolunu gösterebiliriz.
Gözlükleriniz VR gözlüklerinin altında kalabiliyorsa sorun yok. Damla şeklinde olan gözlükler dışında çoğunlukla gözlüklerinizi çıkarmanız gerekmez. Ama tabii ki lensle oynamak daha rahat olacaktır. Eğer gözlük numaranız küçükse zaten gözlüğünüze ihtiyaç duymazsınız.
Tüm oyun boyunca 15 metrekarelik alan içinde kablosuz şekilde serbestçe hareket edebilirsiniz. Yürüyebilir, eğilebilir ve dönebilirsiniz. HTC VIVE Wireless Adaptör sayesinde tamamen serbestsiniz. İki elinizde iki kontrolör olacak ve onlar sayesinde bulmacaları çözeceksiniz.
Yüksek topuklularla ve topuz yapılmış saçlarla oyun oynamanız önerilmez.